Artretyzm – przyczyny i leczenie

Artretyzm – przyczyny i leczenie
5 (100%) 9 ocen

Artretyzm, czyli dna moczanowa, to zmora bardzo wielu starszych ludzi. Choroba ta nie wybiera i może dotyczyć nie tylko mężczyzn, ale również i kobiet. Artretyzm jest chorobą podstępną, która może przez bardzo wiele długich lat rozwijać się w naszym organizmie i nie dawać nawet najdrobniejszych objawów. Lekarze na każdym kroku informują, że w przypadku tej choroby najważniejszą kwestią jest szybkie rozpoznanie i jeszcze szybsze leczenie, tak aby choroba nie mogła rozprzestrzenić się na wszystkie stawy.

Przyczyny artretyzmu

Artretyzm pojawia się w sytuacji kiedy kwas moczowy występuje we krwi w zbyt dużej ilości. Co gorsza, przestaje się w niej rozpuszczać i zaczyna krystalizować. To właśnie kryształki kwasu moczowego odkładają się w stawach i tkankach okołostawowych powodując ból. Kryształki, gdy urosną do odpowiedniej wielkości, powodują bardzo ostre bóle jak brzytwa. Artretyzm nie tylko rani tkanki, ale wywołuje również bardzo niebezpieczne stany zapalne stawów.

Profilaktyka artretyzmu

Leczenie artretyzmu może przybrać bardzo wiele form. Wszystko tak naprawdę zależy od rodzaju choroby i jej zaawansowania. Warto zadbać przede wszystkim o odpowiednią dietę. Oprócz odchudzania, należy jeść sporo warzyw, owoców i pić dużo wody. To właśnie dzięki dużej ilości płynów możemy wypłukiwać zbędny kwas moczowy z naszego organizmu. Unikać należy kawy, herbaty oraz kakao, ponieważ w produktach tych zawarta jest puryna, która niestety nie rozkłada się w kwasie moczowym. W przypadku artretyzmu nie można popijać również wieprzowiny alkoholem i przekraczać 10 g mięsa dziennie.

Więcej na stronie: http://reumatyzm.net.pl/reumatyzm/przyczyny-reumatyzmu/

Artretyzm jest chorobą nieuleczalną, ale można na szczęście skutecznie zapobiegać kolejnym atakom. Lekarze mogą przepisać nam specjalne leki, które obniżają poziom kwasu moczowego we krwi i skutecznie przyśpieszają jego wydalanie.

Reumatyzm – objawy i leczenie

Jeżeli chodzi o stawy, to bardzo dużym niebezpieczeństwem jest również reumatyzm, który jest określeniem ponad 100 różnorodnych jednostek chorobowych, które skupiają się głównie na układzie ruchu. Reumatyzm możemy podzielić na dwie oddzielne grupy. Pierwszą z nich stanowią choroby, które związane są bezpośrednio ze starzeniem się tkanek, a drugie to choroby, które nie są związane z naszym wiekiem. Reumatyzm charakteryzuje się bolesnymi i przewlekłymi przebiegami oraz powszechnością. Niestety w wielu przypadkach choroba ta wiążę się z kosztownym leczeniem i co najgorsze rokowania są bardzo marne.

Leczenie choroby

Hepa Vitlae

Leczenie reumatyzmu może być bardzo drogie i niestety w wielu przypadkach pomaga jedynie ukoić ból. Największe szanse mają pacjenci, u których wcześnie wykryto chorobę i dokonano prawidłowej diagnozy. W dzisiejszych czasach mamy bardzo wiele nowoczesnych leków, które modyfikują przebieg tej choroby, dlatego też we wczesnych fazach, można skutecznie ograniczyć jej objawy. Najlepsze rezultaty przynosi leczenie biologiczne, które niestety sporo kosztuje. Głównym zadaniem leków jest zmniejszenie wytwarzania przez organizm mediatorów zapalenia, czyli wszystkich tych substancji, które wywołują chorobę. Leki mają za zadanie hamować uwalnianie się substancji, które powodują ból.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *