Co na cellulit na udach? – 5 sprawdzonych sposobów

daj mi ocenę

Cellulit to prawdziwa zmora wielu kobiet. Chociaż bardzo często zakładamy, że dotyczy on tylko pań, które mają problemy z wagą, warto zaznaczyć, że może przytrafić się każdej z nas — bez względu na wagę, czy wiek. Najczęściej zauważalnym obszarem na ciele, na którym widoczny jest cellulit — są oczywiście uda. Pojawienie się skórki pomarańczowej na nogach uniemożliwia swobodę ruchu w stroju kąpielowym, noszenie krótkich spodenek, czy spódnic i sukienek. Niestety istnieje wiele czynników, które wpływają na rozwój cellulitu. Na szczęście jest też wiele sposobów na to, aby skutecznie go wyeliminować. W dzisiejszym artykule opiszemy 5 sprawdzonych sposobów na to, aby pozbyć się cellulitu.

Co na cellulit na udach? – 5 sprawdzonych sposobów 

Po pierwsze: odpowiednia dieta 

metoda na cellulitBez odpowiedniej diety, nie możemy liczyć na to, że cellulit zniknie i nigdy nie wróci. 2 litry wody mineralnej, to prawdziwe minimum, o którym należy pamiętać. Ograniczenie lub całkowite wyeliminowanie słodyczy, fast foodów i innych produktów, które dostarczają niewłaściwe tłuszcze do naszego organizmu, jest w tym przypadku kluczowe. Ich nadmiar może jedynie sprzyjać rozwojowi cellulitu, który naprawdę ciężko pokonać. 

Po drugie: masaże 

Rozmasowanie skórki pomarańczowej to jeden z najskuteczniejszych sposobów na walkę z cellulitem. Masażer lub bańska chińska z pewnością pozytywnie wpłyną na wzmocnienie tkanki i zanik cellulitu. Warto, aby masaż wykonany był precyzyjnie: najlepiej od dołu do góry. Okrężne i powolne ruchy pozwolą rozmasować nieestetyczne grudki.

Po trzecie: odpowiednie kosmetyki 

W przypadku masażu należy pomyśleć również o odpowiednich kosmetykach. Sprawdzi się skuteczny krem na cellulit, które zamierają między innymi: ekstrakt z bluszczu, ekstrakt z kasztanowca, ekstrakt z bylicy boże drzewko, czy ekstrakt z ruszczyka. Ważne jest to, aby zwrócić szczególną uwagę na skład. Kosmetyki nie powinny zawierać żadnych silikonów, PEGów, emulgatorów oraz sztucznych barwników. Dobrym kremem może być np.

Po czwarte: ruch 

Odpowiednia dieta, masaż i ruch to prawdziwy klucz do sukcesu. Najlepsze będą w tym przypadku ćwiczenia rozciągające, które pozwolą napiąć odpowiednio tkani i je umocnić. Przysiady, wykroki, skłony, czy bieganie z pewnością będzie dobrym rozwiązaniem. Istnieje także szereg profesjonalnych programów, które przygotowane zostały przez trenerów personalnych i bez problemu możemy znaleźć je w internecie lub na płytach DVD.

Po piąte: prysznic 

W przypadku cellulitu na udach warto spróbować metodę z wodą. Podczas kąpieli należy polewać ciało na przemian ciepłą i zimną wodą. Oprócz tego, że pozbędziemy się cellulitu, poprawimy także metabolizm i przyśpieszymy usuwanie toksyn z organizmu.

Hepa Vitlae

Więcej o tym tutaj: W jaki sposób mogą pomóc kosmetyki na cellulit?

Sposobów na walkę z uciążliwą skórką pomarańczową, która występuje na nogach, jest wiele. Warto jednak połączyć kilka metod, aby osiągnąć maksymalne efekty. Zdrowa dieta, bogata w warzywa (np. brokuły), sport, masaże, kremy — to wszystko z pewnością wpłynie na to, że efekty będą szybkie i długotrwałe. Istnieje również szereg suplementów diety dostępnych w tabletkach, które za sprawą określonych składników wpływają na ujędrnienie tkanek. Przed ich zastosowaniem warto jednak sprawdzić opinie, aby mieć całkowitą pewność, że są bezpieczne i skuteczne. To samo dotyczy kosmetyków. Wiele z nich zawiera sylikon oraz inne szkodliwe substancje, które dają tylko krótkotrwały efekt. Warto wybierać takie kremy, które posiadają naturalne składniki, dzięki czemu, zyskamy pewność, że nie powiększymy rozmiarów cellulitu.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 1 =