Jak dbać o tłustą skórę twarzy?

Jak dbać o tłustą skórę twarzy?
daj mi ocenę

     Twarz jest wizytówką człowieka, więc każdy stara się robić wszystko, aby wyglądała świeżo, ładnie bez nieciekawego efektu świecenia i szpecących pryszczy. Gdy jednak takie objawy wystąpią trzeba podjąć najlepszą możliwą kurację i zadbać o przywrócenie cerze witalności i gładkości. Jednym ze sposobów może być krem na wypryski trądzikowe.

     Wiele osób zastanawia się jak dbać o tłustą skórę twarzy, ponieważ nie zareagowanie na ten problem może doprowadzić do zatkania porów, nadmierną produkcją łoju i pojawienie się trądziku. Istnieją różne możliwości walki z tłustą skórą, można wypróbować naturalne sposoby, które znajdują się na wyciągnięcie ręki lub wspomóc się kremami na bazie naturalnych składników. Sprawdź niżej, która z maści na trądzik będzie najlepsza!

Jak dbać o tłustą skórę twarzy?

   Pomidory są świetne dla tłustej skóry ze względu na ich właściwości chłodzące, i ściągające. Wysoka zawartość witaminy C w pomidorach jest bardzo pomocna w przypadku trądzikowej skóry. Dodatkowo naturalne kwasy absorbujące olej w pomidorach pomagają pozbyć się nadmiaru oleju.

Hepa Vitlae

Należy przekroić pomidor na pół i pocierać nim skórę.
Pozwolić, aby sok wchłaniał się w skórę, przez co najmniej 15 minut.
Spłukać skórę zimną wodą, osuszyć i zastosować krem delikatnie nawilżający na naturalnych składnikach.
Uwaga: Masaż twarzy można również wykonać, łącząc trzy łyżki soku pomidorowego z jedną łyżką miodu.

   Jabłka działają, jako doskonały środek złuszczający i mają łagodne właściwości antyseptyczne, ściągające i łagodzące, które czynią je doskonałym środkiem zaradczym dla tłustej skóry. Kwas jabłkowy zawarty w jabłkach pomaga złuszczać martwe komórki skóry i wchłania nadmiar oleju z powierzchni skóry.

     Należy zetrzeć jabłko i położyć na skórze. Pozostawić je na skórze przez 15 minut, a następnie zmyć wodą letnią. Można też
wymieszać jedną łyżeczkę tartego jabłka, jogurtu i soku z cytryny, utworzyć gładką pastę. Zastosować na całej powierzchni twarzy i pozostawić na 15 minut. Następnie spłukać twarz zimną wodą.

    Ogórki są również korzystne dla tłustej skóry ze względu na właściwości chłodzące, ściągające i łagodzące. Również wysoka zawartość witamin i minerałów, w tym witaminy A i E, magnez i potas są dobre dla tłustej skóry.

    Pokroić świeży ogórek organiczny w grube plasterki i przetrzeć nimi dokładnie twarz. Nie spłukiwać od razu, lecz pozostawić na noc i spłukać ciepłą wodą dopiero rano. Można zrobić taki zabieg codziennie przed pójściem spać.
Alternatywnie, można wymieszać pół łyżeczki soków z ogórka i soku z limonki. Nanieść tę mieszaninę na skórę, wysuszyć, a następnie zmyć ciepłą wodą. Stosować to codziennie. Ten środek może być również używany do rozjaśnienia piegów i zmniejszenia oparzenia słonecznego.

   Jeżeli skóra podatna jest na tworzenie się trądziku, można zastosować krem na bazie takich roślin jak fiołek trójbarwny i nagietek. Takie skład można spotkać w kremie przeciwtrądzikowym Sevolium, który nie jest kolejną wysuszającą maścią na pryszcze. W odróżnieniu od innych środków, dobrze wnika w głąb skóry i usuwa przyczynę u podstaw. Tłusta skóra jest skłonna do tworzenia się zmian trądzikowych, więc gdy tylko się pojawią warto zastosować ten właśnie krem.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *