Henna na oczy i rzęsy

Henna na oczy i rzęsy
5 (100%) 11 ocen

Henna rzęs to wspaniały i bardzo tani zabieg kosmetyczny, który pozwoli podkreślić naturalną urodę oczu osobom, które mają gęste, długie i jasne rzęsy. Zabieg uwidoczni ich naturalną długość i sprawi, że będą optycznie dużo gęstsze. Jest zwłaszcza świetny dla pań, które nie przepadają za codziennym stosowaniem tuszu do rzęs, chociaż można go także polecić zwolenniczkom częstego stosowania tego kosmetyku. Tuszując rzęsy nie jesteśmy w stanie dosięgnąć każdego włoska, a jeśli uprzednio wykonamy hennę, makijaż oczu będzie dużo bardziej efektowny.

Potrzebujesz zabiegu na twarz i ciało? Odwiedź salon w Gdyni!

Bezpłatne konsultacje z kosmetologami czekają. Już nie musisz sam wybierać zabiegu – krótka rozmowa ze specjalistą zaowocuje doborem odpowiedniego zabiegu, byś mógł cieszyć się zdrowym i pięknym wyglądem!

Nie czekaj – przyjdź już dziś!

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl
https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/

Co to jest henna?

Malowanie rzęs henną to bardzo stary i popularny sposób podkreślenia urody oczu. Raczej unikajmy samodzielnego wykonywania go w domu – nie jest to wprawdzie tak ryzykowne jak henna brwi, jednak wiąże się z dużym ryzykiem podrażnienia gałek ocznych. Wykwalifikowany specjalista w salonie, na uprzednio oczyszczone z resztek tuszu rzęsy, nakłada ostrożnie i bardzo dokładnie barwnik. Intensywność koloru w dużej mierze zależy od ilości czasu, który upłynie od nałożenia kosmetyku do jego zmycia.

Przeciwwskazania wykonania henny do brwi

Jeżeli mamy tendencje do alergii, powinniśmy sprawdzić jaki skład ma henna do rzęs, gdyż bardzo często może powodować pieczenie i intensywne łzawienie oczu. Gdy henna na rzęsy jest prawidłowo nałożona, te przykre dolegliwości, które mogą wystąpić przy zabiegu, są jednak znacznie zminimalizowane. Nie bez znaczenia jest także technika zmywania i stosowany przy tym kosmetyk – powinien być hipoalergiczny i specjalnie przystosowany do oczu. Bardzo szkodliwą praktyką w niektórych salonach kosmetycznych jest zmywanie henny wodą z mydłem, które bardzo drażni oczy. Dlatego, zanim poddamy się zabiegowi, zapytajmy koniecznie o stosowane preparaty.

Zabieg kosztuje już od piętnastu złotych. Jest bardzo tani, jednak efekt utrzymuje się przez około miesiąc czasu, dlatego trzeba go regularnie powtarzać.


6 comments on “Henna na oczy i rzęsy

  1. Aleksandra napisał(a):

    Nie wiedziałam, że test alergiczny jest taki ważny, Na pewno porozmawiam o tym z kosmetyczką, która będzie mi wykonywała henne.

  2. Łucja napisał(a):

    Henna rzęs jest przyjemnym zabiegiem, efekty po zabiegu są piękne. Rzęsy wydają się bardziej puszyste i dłuższe. Polecam serdecznie ten zabieg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 3 = 7