Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?

Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?
5 (100%) 3 ocen

Skóra pod oczami jest bardzo delikatna, dlatego to właśnie tam najczęściej pojawiają się pierwsze zmarszczki. Powstawania zmarszczek nie da się całkowicie uniknąć, ale na ile to możliwe można te proces opóźnić lub zredukować. Skąd się biorą pierwsze zmarszczki? Zazwyczaj zmarszczki występujące w tej okolicy to zmarszczki mimiczne, powstające na skutek uśmiechania się. Zmarszczki pojawiają się też pod wpływem promieniowania słonecznego, wieku, nieodpowiedniego nawilżenia skóry, a także wielu innych czynników na które nie zawsze mamy wpływ. Ważne jest jednak, aby zrobić co w naszej mocy aby nie dopuścić do ich pogłębiania. Niestety widoczne zmarszczki pod oczami potrafią dodać kilku lat, więc to bardzo ważne aby dbać o tę okolicę twarzy.

Najważniejszym etapem pielęgnacji skóry pod oczami jest odpowiednie nawilżenie. Skóra pod oczami jest bardzo cienka, a gdy jest odwodniona dużo szybciej tworzą się na niej zmarszczki. Regularne nawilżanie skóry pod oczami w znaczący sposób potrafi poprawić wygląd tej okolicy twarzy. Jeśli dodatkowo krem zawiera w sobie koenzym Q10 wypowiemy również wojnę wolnym rodnikom, które przyczyniają się do spadku elastyczności skóry i przyspieszają procesy starzenia. Ponieważ  skóra pod oczami jest bardzo wrażliwa i delikatna bardzo ważne jest zastosowanie preparatu, który nie uczula oraz zawiera składniki pochodzenia naturalnego. Obecnie na rynku dostępnych jest niewiele produktów o takich właściwościach. Jednym z nich jest krem Richevon, który warto wypróbować nie tylko ze względu na łagodny i naturalny skład, ale także udowodnione działanie przeciwzmarszczkowe.

Kolejną ważną czynnością w procesie zapobiegania zmarszczkom jest stosowanie filtrów UV oraz okularów przeciwsłonecznych. Te drugie są o tyle istotne, że zapobiegają nie tylko zmarszczkom powstałym na wskutek promieniowania, ale także tym mimicznym powodowanym przez marszczenie oczu na słońcu. Aby nie dopuścić do pogłębiania zmarszczek bardzo ważne jest też pozbycie się pewnych niekorzystnych nawyków, jak na przykład zbyt mocne wcieranie kosmetyków pod oczami, bądź nakładanie zbyt mocnej warstwy makijażu. To wszystko niestety powoduje pogłębianie zmarszczek. Odstawić też musimy papierosy, gdyż one również negatywnie wpływają na naszą cerę a co za tym idzie okolicę pod oczami. W dbaniu o skórę i pielęgnacji przeciwzmarszczkowej bardzo ważna jest konsekwencja, co wymaga czasu, jednak zredukowanie zmarszczek, a nawet ich całkowite zlikwidowanie jest jak najbardziej możliwe.


One comment on “Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?

  1. […] nawilżenie, uelastycznienie skóry, ujędrnienie i odżywczość).  Powyżej wymienione atuty wysoce skutecznego kremu przeciwzmarszczkowego pod oczy należy przypisać kremowi pod oczy marki Richevon, który nie tylko działa kompleksowo, […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

86 − = 81