Jak jeść ostropest plamisty?

Jak jeść ostropest plamisty?
daj mi ocenę

Ostropest plamisty to roślina często wykorzystywana jako wspomaganie funkcji wątroby. Takie wzmacnianie wątroby ziołami bywa wysoce skuteczne. Dlaczego to właśnie to zioło należy brać pod uwagę i w jaki sposób można je jeść?

Najbardziej popularne są nasiona ostropestu. Spożywa się je w formie mielonej, zazwyczaj jako napar lub dodatek do potraw. Dziennie zaleca się spożywać nie więcej niż dwie łyżeczki tego produktu. Trwanie kuracji wspomagającej wątrobę to okres jednego miesiąca. Niewiele osób jednak wie, że z nasion ostropestu można uzyskać również nalewkę. Ta jednak nie powinna być stosowana jako środek na wątrobę, ponieważ alkohol nie działa korzystnie na ten narząd. Ostropest to roślina, która rosła wcześniej tylko w rejonie Morza Śródziemnego. Obecnie można spotkać ją także w innych miejscach. Jeśli ma się takie szczęście, można zjeść sałatkę z liści ostropestu plamistego.

Ostropest plamisty można również spożywać w formie oleju. Olej pozyskany z tej rośliny zawiera wiele cennych składników, rzadziej jest jednak polecany do stosowania wewnętrznego. Zewnętrznie działa jak najlepszy kosmetyk, ponieważ ze względu na swój skład może opóźniać procesy starzenia się skóry.

Hepa Vitlae

Ostropest zazwyczaj spożywa się samodzielnie. Można też jednak skorzystać z gotowych ziołowych mieszanek, które mają na celu wspomaganie funkcji wątroby. Swoista regeneracja wątrobowa przyda się wielu z nas. Takim preparatem do regeneracji jest Hepa Vitale. Zawiera on nasiona ostropestu plamistego, babki płesznik oraz czarnuszki siewnej. Czarnuszka siewna jest obecnie coraz częściej stosowanym ziołem. Polecana jest w przypadku żółtaczki, a także nieprawidłowego działania układu odpornościowego organizmu. Z kolei babka płesznik to roślina, która zawiera tak zwany błonnik witalny. Poprawia on działanie przewodu pokarmowego i chroni go przed toksynami. Pod tym względem wpływa również osłonowo na wątrobę. Połączenie tych ziół powinno dać lepszy efekt, niż sam ostropest plamisty. Kiedy warto zastosować Hepa Vitale? W przypadku przewlekłego zmęczenia oraz częstych bólów głowy można podejrzewać, że są to objawy spowodowane nieprawidłowym działaniem wątroby. Wtedy warto wzmocnić ją ziołowymi preparatami.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *