Karboksyterapia na pobudzenie wzrostu włosów

Karboksyterapia na pobudzenie wzrostu włosów
4.2 (84%) 5 ocen

Karboksyterapia jest zabiegiem skutecznie pobudzającym włosy do wzrostu u osób, które borykają się z problemem łysienia czy też przerzedzających się włosów. Zabieg polega na iniekcyjnym wprowadzeniu dwutlenku węgla, który poprawia mikrokrążenie w owłosionej skórze głowy. W rezultacie dochodzi do tworzenia się nowych naczyń krwionośnych oraz wzmocnienia tych już istniejących, co przekłada się na pobudzenie włosów do wzrostu. Wstrzykiwanie kontrolowanym dawek tego naturalnie występującego w naszym organizmie gazu, prowadzi do dotlenia oraz odżywiania cebulek włosowych i pobudzenia ich do produkcji nowych włosów.

Czy zabieg karboksyterapii jest bezpieczny?

Karboksyterapia jest terapią dwutlenkiem węgla, polegająca na wstrzykiwaniu śródskórnym lub podskórnym bezpiecznej dawki tego gazu za pomocą innowacyjnego urządzenia. Skuteczność, bezpieczeństwo i mała inwazyjność zostały potwierdzone klinicznie. Zaletą tego rodzaju zabiegu jest to, że nie wymaga on zastosowania znieczulenia miejscowego, a terapia nie pozostawia trwałych śladów. Po wykonaniu zabiegu karboksyterapii pacjent może powrócić do swojej normalnej aktywności. Cały zabieg trwa zwykle od kilku do kilkunastu minut. W czasie jego trwania pacjenci mogą odczuwać pewien dyskomfort w postaci ucisku i rozpierania tkanki. Jednak owe objawy znikają samoczynnie już po kilku minutach od wykonania zabiegu. Może też dojść do krótkotrwałego pojawienia się zaczerwienienie oraz obrzęku, które również znikają po kilku minutach.


Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych urządzeń w czasie przeprowadzania zabiegu karboksyterapii, pacjent może liczyć zarówno na skuteczność jak i komfort. Sposób podgrzewania i dawkowania gazu sprawia, że zabieg nie jest dotkliwy nawet podczas aplikowania dwutlenku węgla na wrażliwe okolice skóry głowy.

Jak często wykonywać zabieg karboksyterapii?

Zabieg karboksyterapii trwa zwykle od kilku do kilkunastu minut, co jest uzależnione od miejsca poddawanego zabiegowi. Dla uzyskania jak najlepszych efektów zaleca się przeprowadzenie serii 4-8 zabiegów w odstępach tygodniowych, chociaż można tego rodzaju terapię wykonywać nawet codziennie.

Czy wiesz jak działa karboksyterapia na łysienie?

Jakie są zalecenia po wykonaniu zabiegu karboksyterapii?

Po zabiegu karboksyterapii skóra może być lekko opuchnięta, ale objaw ten stosunkowo szybko ustępuje. Po jego zakończeniu pacjent może powrócić do swojego normalnego trybu życia. Zaleceniem jest, aby przez cztery godziny po karboksyterapii nie korzystać z kąpieli, a przez dwadzieścia cztery godziny po zabiegu powstrzymywać się od opalania, korzystania z sauny, solarium oraz gorących kąpieli. Warto też pamiętać o tym, aby przez dwa dni nie masować miejsc, które zostały poddane zabiegowi.

Terapia łączona, czyli karboksyterapia i mezoterapia

Hepa Vitlae

W celu uzyskania jeszcze lepszych efektów zaleca się zastosowanie terapii łączonej, czyli karboksyterapii z mezoterapią włosów. Dzięki temu można wprowadzić w głąb skóry substancje lecznicze z substancjami aktywnymi, oraz osocze bogatopłytkowe. Tego rodzaju terapia łączona daje świetne rezultaty w leczeniu łysienia, a dodatkowo klasyczny zabieg mezoterapii staje się znacznie bardziej komfortowy dla pacjenta. Efektem jest rewitalizacja cebulek włosowych, ich dotlenienie i odżywienie oraz poprawa krążenia.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

27 + = 36