Karboksyterapia w wypadaniu włosów – Trycholog

Karboksyterapia w wypadaniu włosów – Trycholog
5 (100%) 2 ocen

Czy zastosowanie karboksyterapii ma również zastosowanie w trychologii? Karboksyterapia jest niezwykle wszechstronną metodą leczniczą, znajdującą zastosowanie w niezliczonych dziedzinach medycyny, w przypadku wielu schorzeń. Przez bardzo długi czas karboksyterapia była wykorzystywana do usprawniania krążenia krwi w sytuacjach poważnej niewydolności krwi. W ostatnim czasie naukowcy dokonali przełomowego odkrycia i niezwykle fascynującej obserwacji, dzięki której dowiedli, że zastosowanie dwutlenku węgla może przynieść niewyobrażalnie duże korzyści pacjentom, u których stosowane wcześniej metody na przerzedzające się włosy i zły stan owłosionej skóry głowy, nie odniosły wymaganych i oczekiwanych efektów.


Zabieg ten jest coraz częściej używany w Polsce w celu poprawy jakości włosów pacjentów, skarżących się na całą masę problemów związanych z fatalnym stanem swojego owłosienia górnej partii głowy. Zanikające z wolna włosy wraz z drastycznie pogarszającą się ich kondycją i formą, co często wiąże się z ich łamliwością i podatnością na uszkodzenia wywołane przez czynniki zewnętrzne prowadzą do sytuacji, w których pacjenci szukają w popłochu wszystkich możliwych rozwiązań na poprawę i regenerację stanu swoich włosów.

Zobacz: Karboksyterapia w leczeniu wypadania włosów

Karboksyterapia jest w wielu przypadkach ostatnim bastionem, który chorzy mają w swoim zasięgu. Polega ona na podaniu podskórnym pacjentowi stosunkowo nagrzanego dwutlenku węgla, które to nakłucie nie wywołuje wrażenia dyskomfortu u leczonego. Pierwsza sesja lecznicza ma za zadanie poszerzenie już istniejących naczyń krwionośnych, aby te z kolei transportowały zwiększone ilości tlenu do mieszków włosowych. Leczenie łysienia następuje głównie przy drugiej i trzeciej serii terapii, kiedy wstrzykiwany podskórnie dwutlenek węgla powoduje wygenerowanie całkowicie nowych i silnie funkcjonujących naczyń krwionośnych, które zaopatrują mieszki włosowe w tlen i substancje odżywcze potrzebne do wytworzenia się nowych włosów i odbudowy zniszczonych i słabych włosów już rosnących.

Trycholog – dermatolog otoczy nas swoją fachową opieką i dołoży wszelkich niezbędnych starań, aby kuracja ta przebiegała w sposób przyjemny i satysfakcjonujący dla pacjenta. Stopień inwazyjności i ingerencji wewnętrznej jest ograniczony do niezbędnego minimum, a ich występowanie nie oznacza bólu, lub niedogodności dla pacjenta.

Ilość sesji samego badania jest oceniana i określana przez prowadzącego nas lekarza specjalistę, tak aby leczenie wypadania włosów odbywało się w możliwie jak najszybszym tempie. Czasem wystarczą nawet dwie wizyty w klinice trychologicznej, a czasem potrzeba od pięciu do sześciu spotkań, w których dwutlenek węgla zostanie nam podany podskórnie.

Hepa Vitlae

Oczarowujące skutki stosowania tej metody leczniczej są zauważalne nawet przez najbardziej wybrednych i wymagających pacjentów, którzy niejednokrotnie po miesiącach, lub nawet latach bezskutecznej i jałowej walki z problemem stopniowej utraty włosów, mogą wreszcie ze spokojem przyjrzeć się sobie w lustrze i powiedzieć z podziwem, że ich dawna bujnie rosnąca czupryna powróciła na swoje prawowite miejsce. Brak konieczności zachowania specjalnie określonych zachowań przed, w trakcie, lub po zabiegu karboksyterapii powoduje, że jest ona nie tylko pomocna dla danego pacjenta, ale również daje poczucie komfortu psychicznego osobie poddanej leczeniu. Co więcej, pacjent nie musi długo czekać, aż początkowe zaczerwienienie leczonej części skóry głowy minie, ponieważ jest to w zasadzie kwestia krótkiej chwili, zanim skóra odzyska normalny, naturalny koloryt. Te fakty powodują, że metoda ta zjednuje sobie coraz to obszerniejszą rzeszę fanów.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 63 = 64