Kłykciny kończyste objawy

Kłykciny kończyste objawy
5 (100%) 7 ocen

Kłykciny kończyste wywoływane są przez wirusa brodawczaka ludzkiego ( HPV ). Do zarażenia dochodzi najczęściej poprzez drogę płciową. Schorzenie to występuje stosunkowo często. Jeżeli pacjent nie zostanie poddany leczeniu, może pojawić się wiele komplikacji. Medycyna określa aż 120 odmian wirusa brodawczaka ludzkiego, niemniej jednak za wystąpienie kłykcin kończystych odpowiedzialne są dwie jego odmiany : HPV 6 i HPV 11. Najłatwiejszą drogą zarażenia jest stosunek dopochwowy, jednakże zdarzają się również przypadki zakażenia poprzez stosunek analny i oralny. U niektórych osób objawy mogą pojawić się już po kilku tygodniach. Nierzadko pierwsze objawy po stosunku z zarażoną osobą występują dopiero po ok. 3 miesiącach. Kłykciny kończyste doskonale rozwijają się w warunkach dużej wilgotności i ciepła. Ich wyleczenie jest bardzo trudne, a objawy mogą z czasem powrócić. Kłykciny przeważnie mają postać niewielkich, kilkumilimetrowych grudek, które mogą ulegnąć połączeniu. Mają kolor brunatny, lub też jasnoróżowy.

 Kłykciny kończyste objawy w stadium początkowym i w stadium zaawansowanym :

Stadium początkowe

Hepa Vitlae

W pierwszym stadium zakażenia wirusem HPV w obrębie narządów płciowych mogą nie wystąpić żadne objawy, gdyż okres wylęgania może potrwać nawet 6 tygodni. Pierwsze wykwity mogą pojawić się w przeciągu trzech miesięcy od odbycia stosunku seksualnego z osobą chorą. Ludzki organizm walczy z wirusem HPV, wytwarzając przeciwciała, dlatego też kłykciny kończyste mogą zniknąć w przeciągu kilku lat. Na początku zakażenia pojawiają się niewielkie grudki w białym kolorze, lub w kolorze nabłonka. Wewnątrz szyjki macicy brodawki uwidaczniają się w postaci niezbyt dużych zgrubień nabłonka (tutaj dowiesz się więcej o objawach – http://dobrywenerolog.pl/klykciny/objawy-klykciny-konczyste/).

 Stadium zaawansowane

Wraz z upływem czasu, niewielkie zmiany przekształcają się w o wiele większe narośle. Kłykciny odbytu objawy podczas stadium zaawansowanego to :

 • swędzenie odbytu, pieczenie odbytu, a także narządów płciowych,
 • krew przy oddawaniu stolca,
 • krew podczas stosunku,
 • dużo większe ryzyko wystąpienia stanów zapalnych,
 • upławy odbytu.

Kłykciny kończyste odbytu w przyszłości mogą przekształcić się w raka prącia, raka szyjki macicy i raka odbytu.

Kłykciny kończyste u mężczyzn pojawiają się najpierw zazwyczaj w okolicach prącia. Mogą pojawić się zarówno na napletku, wędzidełkach, czy w obrębie żołędzi. Zdarza się, że atakują także worek mosznowy, jak również cewkę moczową. Kłykciny kończyste na prąciu mogą być dość rozległe i powodować wiele niezwykle uciążliwych objawów u mężczyzny. W trakcie trwania choroby nie powinno się współżyć. Choroba ta w dużej mierze dotyczy młodych mężczyzn w wieku ok. 22 lat. To dość częsta przypadłość pośród młodych osób. Kłykciny kończyste mogą wystąpić również u osób homoseksualnych, pojawić się w kanale odbytu i w okolicach odbytu.

Objawy kłykcin u mężczyzn to przede wszystkim :

 • plamienia, pieczenie, świąd,
 • upławy o nieprzyjemnym zapachu.

Należy bezwzględnie pamiętać o profilaktyce, aby nie dopuścić do zarażenia się wirusem HPV. Niemniej jeśli jeżeli podejrzewamy, że mogło dojść do zarażenia, warto wykonać testy, które wykryją obecność tego właśnie wirusa. Jednym z takich testów jest PCR. Jeżeli nie pojawiły się jeszcze objawy, pokonanie wirusa nie będzie trudne. Koszt testu, który wykrywa brodawczaka ludzkiego nie jest duży i można go zamówić przez internet. Wyniki takiego testu pojawiają się bardzo szybko i są wiarygodne, gdyż sprawdzają się w 100 procentach. O jego wysokiej jakości świadczą pozytywne opinie pacjentów, którzy dzięki niemu szybko wykryli obecność wirusa, a co za tym idzie zostali poddani skutecznemu leczeniu.

 


5 comments on “Kłykciny kończyste objawy

 1. szatek napisał(a):

  Człowiek się naczyta a potem schizuje ciągle że jest mega chory ;/

 2. Dag napisał(a):

  Ciężko jest rozróżnić te wszystkie choroby wenerologiczne, tyle tego jest, a objawy niemal te same.

  • Ania napisał(a):

   Dag, dlatego warto zrobić testy (np. z drwenerolog.pl). Ja zrobiłam i nie żałuję. Przynajmniej wiem, co mi jest.

 3. Vera napisał(a):

  No właśnie chyba muszę je zamówić, bo już nie wytrzymam, a do lekarza wstydzę się iść 🙁

 4. Dąbek napisał(a):

  Nie ma się co czaić z kwiatami tylko kupić testy albo iść do laboratorium i tyle. Po co czekać aż choroba się rozwinie? No chyba że nie ma żadnych podejrzeń i żadnych objawów, wtedy to już lipa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 77 = 84