Media Społecznościowe ku polepszeniu zdrowia

Media Społecznościowe ku polepszeniu zdrowia
5 (100%) 3 ocen

Przeciętny Polak spędza w internecie kilka godzin dziennie. Im młodszą grupę wiekową bierze się pod uwagę, tym dłuższy jest średni czas spędzony w sieci. Niezależnie natomiast od wieku, dużą część tego czasu stanowi przeglądanie social media. Facebook, Instagram czy YouTube są dziś popularnymi źródłami wiedzy i rozrywki. Warto umiejętnie je wykorzystywać, aby czas spędzony online nie był bezproduktywny.
Nie każdy zdaje sobie sprawę, że korzystając z mediów społecznościowych można wspomóc swoje zdrowie. Umożliwiają to dzisiaj w zasadzie wszystkie social media przepełnione poradami zdrowotnymi ekspertów.

Blogi żywieniowe

Od kilku lat panuje moda na zdrowe odżywianie, jak i w ogóle na zdrowy tryb życia. Skutkuje to obecnością w social media setek blogów żywieniowych z poradami na temat tego co jeść, aby czuć się dobrze, czy też osiągnąć wymarzoną sylwetkę.  Na stronach tego typu bez trudu znaleźć można doniesienie o najnowszych wynikach badań nad wpływem poszczególnych produktów żywieniowych i substancji odżywczych na ludzki organizm. Przede wszystkim jednak, blogi obfitują w konkretne porady odnośnie tego co i kiedy jeść, mówi Kamil Jankowski z agencji social media Think Things.
Każdy, w zależności od swojego celu, powinien znaleźć odpowiedni blog dla siebie. Inna dieta i inne porady przydadzą się osobom chcącym zrzucić nadmiar kilogramów, zbudować masę mięśniową, czy też poprawić wyniki badań krwi. W social media znaleźć można odpowiedzi na wszystkie te trudne pytania.

Ćwiczenia z social media

Social media można wykorzystać także do tworzenia planu treningowego. W kilka minut znaleźć można szczegółowe wskazówki jak ćwiczyć, aby osiągnąć swoje cele. Prowadzenie fanpage stało się normą dla większości klubów fitness oraz siłowni. Na ich profilach regularnie pojawiają się porady od profesjonalnych trenerów. Ponadto, wielu z nich prowadzi również swoje prywatne blogi, na których udzielają jeszcze bardziej szczegółowych porad.

Leczenie przez Facebook?

Hepa Vitlae

W przypadku poważnych schorzeń niezbędne są oczywiście wizyty u lekarza. Niemniej jednak, w wielu sytuacjach pomóc może porada specjalisty obecnego w social media. Nie brakuje dzisiaj blogów prowadzonych przez lekarzy, studentów medycyny, czy też firmy medyczne. Każdej sieci przychodni czy klinik potrzebna jest wyspecjalizowana firma, która przejmie profesjonalne prowadzenie fanpage na Facebooku, gdyż aktywna obecność w mediach społecznościowych to dla nich ważny element marketingu. Agencja reklamowa na pewno pomoże zadbać o wizerunek firmy. Reklama tego typu jest bowiem relatywnie tania i pozwala dotrzeć do bardzo szerokiego grona odbiorców. Marketing w mediach społecznościowych nie będzie jedna skuteczny, jeśli informacje pojawiające się na stronie firmy będą nierzetelne. Dlatego też, poradom ze strony tego typu firm można zaufać, gdyż są one zwykle sprawdzone.
Warto też zwrócić uwagę na strony, które umożliwiają zadanie pytania specjaliście. Polega to na krótkim zapytaniu, najczęściej odnośnie zaobserwowanych u siebie objawów oraz otrzymaniu również krótkiej, treściwej odpowiedzi. Zwykle towarzyszy jej zastrzeżenie, że diagnoza na odległość nie zawsze jest trafna, dlatego należy skonsultować się z lekarzem.
Ponadto, w social media działają również grupy zrzeszające pacjentów, którzy dzielą się doświadczeniami. Obecność w grupach tego typu umożliwia poznanie naturalnych ziół czy suplementów, które na pewno nie zaszkodzą, a często mogą pomóc w uporaniu się z dolegliwością bez konsultacji z lekarzem. Należy jednak być ostrożnym, gdyż może się okazać, że polecenie przez kogoś danego preparatu to ukryta reklama. Marketing szeptany jest dziś bowiem bardzo popularny.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

47 − 41 =