Jak powstrzymać wypadanie włosów?

Jak powstrzymać wypadanie włosów?
4.9 (98.67%) 15 ocen

Osłabione i wypadające włosy stanowią problem wielu kobiet oraz mężczyzn w różnym wieku. Chociaż przebieg oraz przyczyny niniejszego zjawiska są różne, sposoby leczenia zazwyczaj wyglądają podobnie. W poniższym artykule przedstawione zostaną najważniejsze kwestie dotyczące niniejszego zagadnienia. Opisane zostaną przyczyny oraz sposoby walki z problemem wypadających włosów.

Przyczyny wypadania włosów

Wypadanie włosów może uzależnione być od wielu czynników, wśród których możemy wyróżnić:

  • ogólne osłabienie organizmu;
  • zaburzenia czynności układu hormonalnego;
  • stosowanie nieodpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów;
  • częste narażanie włosów na działanie wysokiej temperatury;
  • stosowanie nieodpowiedniej, ubogiej w witaminy diety;
  • czynniki genetyczne;
  • konsekwencje związane ze stosowaniem specyficznego leczenia (np. leków zawierających izotretynoninę);
  • narażenie na silny stres;
  • nagłą utratę wagi spowodowaną stosowaniem głodówek.

Jak wzmocnić włosy?

Chociaż w popularnych drogeriach i sklepach internetowych możemy znaleźć szereg kosmetyków, zapewniających nam zwiększenie objętości włosów, niestety po dłuższym okresie stosowania okazuje się, że są one mało skuteczne. Podobnie jest w przypadku reklamowanych suplementów diety, które mogą przyczynić się do poprawy kondycji naszych włosów, jednak często nie przynoszą oczekiwanych efektów.

Najskuteczniejszym z rozwiązań niniejszego problemu wydaje się być stosowanie zabiegów dostępnych w renomowanych gabinetach medycyny estetycznej. Nowoczesne zabiegi na włosy pozwalają w krótkim czasie wpłynąć na znaczną poprawę wyglądu i objętości naszych włosów, gwarantując jednocześnie trwałość efektów.

Jak zapobiec wypadaniu włosów?

Jedną z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych metod radzenia sobie z problemem wypadających włosów jest mezoterapia. Zabieg polegający na wykorzystaniu osocza z krwi pacjenta, wprowadzanego przy pomocy maleńkiej igły bezpośrednio do głębokich warstw skóry głowy.

Wśród pozostałych skutecznych metod możemy również wyróżnić zabieg Dermapen3/Mezopen polegający na dostarczaniu w głąb skóry substancji odżywczych odpowiedzialnych za wzrost i zwiększenie gęstości włosów.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

56 − = 46