W jaki sposób pozbyć się wągrów?

W jaki sposób pozbyć się wągrów?
5 (100%) 2 ocen

Każdy wie, że wągry na nosie szpecą twoją twarz, plecy i dekolt. Nie możesz spojrzeć na swój nos i brodę pełną niedoskonałości. Aby się ich pozbyć, można stosować odpowiednie metody. Najwłaściwszy sposób na wągry stanowi odetkanie mieszków włosowych poprzez stosowanie okładów ziołowych. Wiele osób zastawia się, jak pozbyć się wągrów. Absolutnie niewskazane jest wyciskanie wągrów. Jest to mało skuteczne i pozostawia blizny, które nie znikną.

Co skutecznie wpływa na wągry?

Balsam aspirynowy złuszcza skórę i oczyszcza pory, co stanowi najlepszą odpowiedzią na pytanie, jak usunąć wągry. Jak go przygotować? Należy w szklance wody rozpuścić kilka tabletek zwykłej aspiryny. Aby uzyskać lepszą konsystencję, można dodać trochę gliceryny lub olejku, przez co uzyskamy dodatkowe działanie antybakteryjne. Trzeba codziennie go używać. Skutecznym sposobem walki z wągrami jest również zastosowanie mleka i ryżu. Wystarczy zalać ryż mlekiem, pozostawić na kilka godzin, a następnie zmieszać, uzyskując jednolitą masę. Należy umyć twarz tą substancją wieczorem delikatnymi ruchami, a następnie spłukać skórę ciepłą wodą. Jeśli twoja skóra nie jest zbyt wrażliwa, od czasu do czasu można ją myć specjalnym pędzelkiem.

Dobry peeling i masaż twarzy jest skuteczny, co na wągry jest często zalecane. Ale pamiętaj, że nie można tego wykonywać zbyt mocno. Ponadto taki pędzelek wymaga starannego czyszczenia, w przeciwnym razie stanie się on w łatwy sposób siedliskiem bakterii. Warto także mieć świadomość, że całkiem niedawno na polskim rynku pojawiły się specjalne urządzenia elektryczne, które zasysają zawartość porów. Najpierw nawilża się skórę mgłą wodną pochodzącą z odkurzacza, a następnie przesuwa ją po skórze, dzięki czemu skóra staje się absolutnie czysta. Następnie twarz należy umyć i posmarować kremem nawilżającym. Tego typu preparaty nie są odpowiednie dla skóry naczyniowej i bardzo wrażliwej, ponieważ mogą powodować różnego typu wybroczyny.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

73 + = 75