Sposoby na nadmierne owłosienie

Sposoby na nadmierne owłosienie
5 (100%) 1 ocen

Nadmierne owłosienie może dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Problem pojawia się przy  nieodpowiednim odżywianiu oraz przyjmowaniu sterydów. Nadmiernie wyrastające włosy na plecach, czy włosy na piersiach to sygnał, iż z naszym organizmem dzieje się coś złego. Delikatny meszek pod nosem to nie jest jeszcze nic złego, gorzej gdy owłosienie pojawia się na brzuchu, plecach, podudziach czy piersiach. Bowiem prawie 35% kobiet cierpi na nadmierne owłosienie. Aczkolwiek zwykle jednak nie oznacza to jeszcze stadium chorobowego.

Hirsutyzm

Terminem hirsutyzmu określa się bowiem występowanie u kobiet nadmiernego owłosienia, w okolicach typowych dla mężczyzn. Zjawisko to często związane jest z zespołem policystycznych jajników. Innymi symptomami są na przykład:

  • bezpłodność
  • otyłość
  • zaburzenia miesiączkowania

Hirsutyzm leczenie 

Leczenie hirsutyzmu polega na unormowaniu poziomu androgenów za pomocą leków antyandrogenowych. Zazwyczaj są środki antykoncepcyjne. Na efekty działania takiej terapii zazwyczaj trzeba poczekać około pół roku.

Aczkolwiek jeżeli zależy nam na szybszych efektach to odpowiednim do tego sposobem będzie depilacja woskiem, bądź laserowa depilacja. Depilacja woskiem polega na zastosowaniu gorącego wosku, w związku dociera on głęboko w skórę, poprzez co włos zostaje wyrywany wraz z korzeniem. Wosk do depilacji jest bezpiecznym sposobem na pozbycie się zbędnych włosków. To jak na długo wystarczy zabieg zależy jednak od szybkości wzrostu włosów. Często w przypadku hirsutyzmu włosy odrastają znacznie szybciej, niż u osób nie cierpiących na to schorzenie. W takim przypadku skóra może tracić gładkość nawet po tygodniu. Natomiast depilacja laserowa wnika głęboko w skórę, niszcząc niszcząc cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Metoda ta jest uważana za bezpieczną i nieinwazyjną. Oby dwie te metody są najbardziej skuteczne. Wystarczy seria kilku zabiegów, aby zapomnieć o swoim problemie i znowu cieszyć się gładką skórą.

Przed decyzją o wyborze metody pozbycia się nadmiernego owłosienia, warto wybrać wykwalifikowany salon kosmetyczny. Gdyż zmniejszy to ryzyko wrastających włosków oraz zapalenia mieszków włosowych.


One comment on “Sposoby na nadmierne owłosienie

  1. […] występuje wyłącznie u kobiet i polega na szybkim wzroście włosów, które są ciemnego koloru oraz bardzo grube. Zawsze występują w miejscach typowych dla […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

45 − = 39