Jak szybko odtruć organizm?

Jak szybko odtruć organizm?
5 (100%) 1 ocen

Istnieje kilka sposobów na to, aby szybko odtruć nasz organizm i usunąć z niego toksyny. Przede wszystkim należy nie stosować głodówek, a w zamian zmienić swoje nawyki żywieniowe bogate m.in w kwas uronowy. Aby usunąć toksyny z organizmu, niezbędna jest modyfikacja diety. Regularne posiłki, czyli 4-5 w ciągu dnia, co 3-4 godziny. Śniadanie powinno się rozpocząć w pierwszej godzinie po wstaniu z łóżka. Kolacja powinna odbyć się najpóźniej 2-3 godziny przed snem.

Jak się pozbyć złogów z jelit?

Drugą zasadą jest poranne oczyszczanie połączone ze zwalczaniem złogów jelitowych. Należy zmobilizować nasz organizm do pracy. Można wykonać około 10 przysiadów rano oraz wypić pół szklanki przegotowanej, letniej wody z cytryną bądź jabłkiem, ważne żeby zrobić to na czczo, pobudzi to funkcjonowanie jelit. Osoby, które zadają sobie pytanie jak odtruć organizm, powinny wiedzieć, że dobrym sposobem na to są soki warzywne i owocowe. Warto pić takie soki codziennie, najlepiej, aby było świeżo wyciśnięte bądź zmiksowane. Warzywa, czyli na przykład natka pietruszki, seler, szpinak, brokuł, marchew, owoce, czyli na przykład jabłka, melony, banany, mango czy też truskawki, maliny, borówki. Więcej o tym tutaj: http://dziecisawazne.pl/co-to-jest-oczyszczanie-organizmu/. Kolejną zasadą, o której warto pamiętać, jeśli zastanawiamy się jak odtruć organizm, jest zwiększenie podaży błonnika pokarmowego w diecie. Dorosły człowiek powinien dostarczać dla organizmu każdego dnia około 25-40 g błonnika. Ma on działanie odtruwające, oczyszcza jelita z toksyn oraz usprawnia wydalanie. Produkty, które zawierają błonnik to gruboziarniste kasze, ryż brązowy, makarony razowe, czy tez płatki wielozbożowe. Świetne efekty daje siemię lniane. Powoduje nawilżenie przewodu pokarmowego oraz działa osłonowo na żołądek.

Hepa Vitlae

Woda jest również dobrym sposobem na pozbycie się toksyn z naszego organizmu. Każdego dnia każdy człowiek powinien wypić około 1,5-2 L wody.  Jeśli są upalne dni, albo występuje wzmożony wysiłek fizyczny, wtedy wskazane jest wypicie większej ilości, niż tej podanej wyżej. Osoby, które posiadają wysokie ciśnienie powinny wybierać do picia wody niskosodowe. Sportowcy powinni pić podczas treningu napoje izotoniczne. Jeśli człowiek jest zdrowy i nic mu nie dolega powinien wybierać wody mineralne, gazowane lub niegazowane.


2 comments on “Jak szybko odtruć organizm?

  1. […] swój organizm, który jest przeciążony niezdrowym jedzeniem (tutaj przeczytacie więcej: http://zadbajowatrobe.pl/czytelnia/szybko-odtruc-organizm/). Musi być bogata w produkty pochodzenia roślinnego, oliwę z oliwek, oczywiście z pierwszego […]

  2. […] na pytanie (szybkie odtruwanie organizmu) jak oczyścić jelita, jest także wciąż niezawodny, aczkolwiek nie bardzo lubiany sposób, […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

71 + = 75