Wirus hpv u mężczyzn

Wirus hpv u mężczyzn
5 (100%) 2 ocen

Wirus hpv u mężczyzn to bardzo powszechny i przenoszony drogą płciową drobnoustrój, który jednak początkowo nie daje żadnych objawów. Infekcja tym wirusem bardzo często ustępuje samoczynnie, jednak w niektórych przypadkach może zamienić się w przewlekłe zakażenie. Zakażenie wirusem hpv u mężczyzn najczęściej pojawia się pomiędzy 18 a 24 rokiem życia nie tylko wskutek stosunku dopochwowego, ale również analnego i oralnego. Jakie są jednak przyczyny zakażenia i jak powinno wyglądać leczenie?


Przyczyny i objawy

Wirus HPV przenoszony jest głównie podczas kontaktu seksualnego, dlatego też, aby zminimalizować ryzyko jego pojawienia się, nie należy zapominać o odpowiednim zabezpieczeniu, które ochroni nie tylko mężczyznę, ale również jego partnerkę. W grupie największego ryzyka zakażenia się wirusem HPV są przede wszystkim mężczyźni biseksualni oraz homoseksualiści. W przypadku panów, którzy nie mają problemów z układem odpornościowym, możliwe jest całkowite poradzenie sobie z atakiem wspomnianego wirusa. Jeśli chodzi o objawy, to w początkowej fazie praktycznie nie występują, jednak z czasem można zaobserwować kalafiorowate brodawki zlokalizowane w okolicy narządów płciowych.

Jak powinno wyglądać leczenie?

Hepa Vitlae

Całkowita eliminacja z organizmu wirusa HPV nie jest możliwe, ponieważ jak dotąd nie wynaleziono skutecznego leku. Obecnie możliwe jest jedynie usuwanie objawów zakażenia poprzez stosowanie kremów, maści, krioterapii, elektrokoagulacji, lasera oraz zabiegu chirurgicznego. Wybór odpowiedniej metody uzależniony jest głównie od rozległości zmian, a także ich usytuowania. Nieleczone objawy mogą z czasem doprowadzić do rozwoju nowotworu prącia i w takim przypadku konieczna może się okazać chemioterapia oraz radioterapia. W celu uniknięcia zakażenia wirusem HPV najlepszym rozwiązaniem byłaby wstrzemięźliwość seksualna, jeśli jednak to niemożliwe to warto zastosować się do dwóch bardzo ważnych zasad. Po pierwsze podczas stosunku seksualnego należy w odpowiedni sposób się zabezpieczyć, korzystając z prezerwatywy, natomiast po drugie niezwykle ważne jest to, aby unikać częstej zmiany partnerów seksualnych.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 5 =