Zioła na wątrobę

Zioła na wątrobę
4.8 (96.84%) 19 ocen

Wątroba to jeden z bardzo ważnych organów. Odpowiada za oczyszczanie krwi z toksyn. Obecnie wiele osób jest narażonych na zatrucie metalami ciężkimi. Jakie zioła warto zastosować zarówno profilaktycznie, jak i w przypadku pojawienia się dolegliwości wskazujących na zatrucie organizmu?

Kiedy warto sięgnąć po zioła chroniące wątrobę?

Naturalne wspomaganie wątroby jest coraz bardziej istotne. Choć wiele osób dba o dietę, to jednak nie zawsze można mieć pewność, czy w danych warzywach nie znajdują się metale ciężkie. Na dolegliwości wskazujące na zatrucie mogą cierpieć również osoby mieszkające w mieście. To właśnie tam mieszkańcy są narażeni na toksyny występujące w powietrzu, przed którymi nie można się uchronić.

Na potrzebę detoksykacji organizmu wskazują między innymi takie sygnały, jak ogólnie złe samopoczucie, chroniczny brak energii i obniżenie nastroju poza sezonem jesienno-zimowym. Wątrobę warto wzmocnić również w przypadku stosowania diety odchudzającej – to właśnie w tkance tłuszczowej znajduje się wiele toksyn. Podczas odchudzania toksyny te dostają się do krwi. Dlatego też istotne jest, by w czasie tego procesu wspomóc proces detoksykacji organizmu nie tylko poprzez picie dużych ilości wody, ale również przez stosowanie odpowiednich mieszanek ziołowych, takich jak Hepa Vitale.

Jakie zioła na wątrobę są najlepsze?

Pierwsze zioło, jakie warto zastosować w przypadku ochrony wątroby to ostropest plamisty. Nasiona tej rośliny mają pod tym względem niezwykłe właściwości. Nie tylko pomagają w przypadku zatrucia wątroby metalami ciężkimi, ale również wtedy gdy ten narząd jest stale narażony na uszkodzenie na przykład podczas zażywania leków na choroby przewlekłe. Ta roślina bywa wykorzystywana jako środek wspomagający w przypadku wirusowego zapalenia wątroby oraz w sytuacji, gdy uszkodzenia tego narządu wynikają z choroby alkoholowej. Ostropest plamisty dodatkowo wykazuje także działanie antynowotworowe, chroni przed chorobami wątrobę oraz wspomaga układ nerwowy. Bywa polecany nie tylko jako środek na poprawę koncentracji, ale również lek przeciwmigrenowy.

Naturalne i dobre zioła na wątrobę.

Kolejne zioło, jakie warto wziąć pod uwagę, to babka płesznik. Wykazuje ona korzystny wpływ nie tylko na wątrobę, ale także inne części układu pokarmowego. Podobnie jak siemię lniane działa ona osłonowo na żołądek i jelita, co jest bardzo pomocne w przypadku kuracji detoksykacyjnej. Ponadto wspomaga odchudzanie, poprawia pracę jelit oraz obniża tak zwany zły cholesterol. Na wątrobę dobrze działa również czarnuszka. To zioło także znane jest nie tylko jako naturalne wspomaganie detoksykacji organizmu, ale również jako środek zmniejszający alergię i pomagający w przypadku kaszlu. Niektórzy uważają nawet, że czarnuszka w odpowiedniej formie może być lekiem na wszystkie dolegliwości.

Pojedyncze zioła czy mieszanka ziołowa?

Hepa Vitlae

Stosując pojedyncze zioła można doczekać się efektu, jednak metoda ta wymaga cierpliwości. Mieszanka ziół na wątrobę zazwyczaj przynosi szybsze rezultaty, ponieważ w takim przypadku działanie poszczególnych składników kumuluje się. Odpowiednia mieszanka powinna zawierać wyżej podane zioła w odpowiednich proporcjach. Istotne jest również to, by surowce wykorzystywane w mieszance pochodziły z nieskażonych źródeł. Dlatego dobrze jest kupować sprawdzone produkty, spełniające wyżej podane kryteria, na przykład Hepa Vitale. Ten całkowicie naturalny preparat posiada w swoim składzie wszystkie istotne dla wątroby zioła. Alternatywną metodą jest samodzielne pozyskiwanie ziół, odpowiednie ich przechowywanie i przygotowanie mieszanki. Ze względu jednak na to, iż nie każdy posiada odpowiednią wiedzę w tym zakresie, lepiej jest zaufać specjalistom i wybrać gotowy produkt.


6 comments on “Zioła na wątrobę

 1. Adam napisał(a):

  Dziwię się ludziom, którzy chcą leczyć wątrobę tabletkami i innymi proszkami. Najlepsze na wątrobę są właśnie zioła, bo trzeba ją jak najbardziej odciążyć od pracy. Wątroba się regeneruje, ale to potrwa, więc trzeba po prostu dać jej na to czas i szansę.

  • ziemniak napisał(a):

   Ale ludzie tego nie rozumieją. Bo dla nich „lekarstwo” musi być w tabletkach, ewentualnie w zastrzykach. To pozostałość ze starych czasów, gdy lekarze byli uważani za mędrców i niemal magów. A prawda jest taka, że zioła na wątrobę działają znacznie lepiej, bo większość tabletek tylko ogranicza ból i nic więcej nie leczy.

 2. Horatio napisał(a):

  Samo picie ziół na wątrobę nie wystarczy. Trzeba pamiętać, że do wątroby trafia wiele mikroelementów, które dostarczane są wraz z pokarmem. Poza tym to jest długotrwały proces. Nie ma cudów, nic od razu się nie zmieni.

 3. Hryniewicz napisał(a):

  Jak wątroba nie działa, to nie będzie nic działało w organizmie. Postępujące zatrucie organizmu będzie sprawiać, że z dnia na dzień będziecie się czuć tylko gorzej. Może pomóc oczyszczenie, ale tylko chwilowe. Bo potem niepracująca wątroba dalej będzie powodować, że organizm będzie zakwaszony i pełny toksyn.

 4. Magda Ida napisał(a):

  Zioła na wątrobę są czasami złudne. Bo może się okazać, że są bardzo mocne i silnie oddziałują, więc nie każdy może stosować te same stężenia ziół na wątrobę. Lepiej wybrać więc mieszankę ziół, a nie zioła, które są najlepsze, bo wbrew pozorom nie będą one działać tak, jak trzeba.

 5. Aleksandra napisał(a):

  Ja właśnie piję mieszankę ziół HepaVitale i świetnie działają na wątrobę. Składają się z ostropestu, babki płesznik i czarnuszki siewnej. Opakowania starcza na baardzo długo więc opłaca się. ja piję razem z mężem i oboje nie mamy już problemów z wątrobą. Oczywiście zmieniliśmy też dietę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 3 = 4