Skutecznie pozbądź się nadpotliwości – zastosuj botoks!

Skutecznie pozbądź się nadpotliwości – zastosuj botoks!
5 (100%) 39 ocen

Każdy z nas zmaga się z problemem potu – w mniejszym lub większym stopniu. Jednak co zrobić jeżeli wspomniane zjawisko jest zdecydowanie nadmierne i niekomfortowe?

Botoks na nadpotliwość – co mówią na ten temat badania?

Badania wykazują, że można leczyć nadpotliwość dłoni, nadpotliwość czoła oraz  nadpotliwość głowy i twarzy przy użyciu botoksu. W przypadku stosowania botoksu na nadmierne pocenie się pod pachami, stwierdzono, że powoduje zmniejszenie potliwości aż o 82-87 procent. Polecamy także artykuł pod adresem http://drkonczalska.pl/arts/botoks-na-nadpotliwosc-czy-warto-stosowac-te-forme-leczenia/.

Kiedy widać pierwsze efekty zastosowania botoksu na nadpotliwość?

Rezultaty zaczynają być widoczne już po około od 2 do 4 dniach po zabiegu. Całkowitymi efektami można cieszyć się już po okresie 2 tygodni od wstrzyknięcia preparatu w skórę. Suchość w określonych miejscach utrzymuje się zazwyczaj od 4 do 12 miesięcy, ale niektóre badania wykazały, że może trwać nawet do 14 miesięcy. Dodatkowe statystyki z opublikowanych badań naukowych wykazały, że wielokrotne stosowanie botoksu jest bezpieczne i skuteczne na nadpotliwość. Konsekwentnie prowadzi do znaczącej i długotrwałej poprawy objawów nadmiernego pocenia się pacjenta, tym samym wpływa sprzyjająco na codzienne funkcjonowanie i wzrost jakości życia.

Botoks na nadpotliwość okazał się również nie bez znaczenia w aspekcie wzrostu efektywności w pracy. Zostało naukowo udowodnione, że botoks na nadpotliwość powoduje poprawę produktywności podczas aktywności zawodowej. Podczas gdy pocenie się jest zbędną funkcją ciała pod względem kontroli temperatury, w zlokalizowanych obszarach ciała znajduje się tylko niewielki procent gruczołów potowych (na przykład pachy są domem dla mniej niż 2% gruczołów potowych ciała). Tymczasowe zaprzestanie funkcjonowania tych gruczołów potowych ma zatem niewiele wspólnego z termoregulacją organizmu. Nadpotliwość kompensacyjna (czyli pocenie się na różnych częściach ciała, powszechne po operacji ETS) nie została uznana za problem.

Wstrzykiwanie botoksu w dłonie – jak długo utrzymują się efekty?

W przypadku nadmiernego pocenia się dłoni, badania wykazały, że botoks jest skuteczny w 80-90%. Powtórne zastrzyki potrzebne są po około 6 miesiącach. Botoks na nadpotliwość dłoni może powodować przejściowe bóle i osłabienie rąk.

Botoks na nadpotliwość głowy i twarzy – czy naprawdę taki skuteczny?

Zastrzyki z botoksu działają dobrze na nadmierne pocenie się w okolicach twarzy i głowy, ale technika wstrzykiwania wymaga umiejętności, dlatego pacjenci borykający się z tego rodzaju problemem powinni szukać doświadczonego specjalisty. Potencjalnym efektem ubocznym zastrzyków botoksu na twarz jako zabiegu na nadpotliwość jest asymetria, szczególnie na czole. Może się tak zdarzyć, jeśli botoks zostanie źle rozprowadzony pod powierzchnią skóry to rozprzestrzeni się na mięśnie twarzy. Nie ma jednak co siać paniki, gdyż taka asymetria jest zawsze tymczasowa i w razie potrzeby może być zrównoważona poprzez dodatkowe zastrzyki z botoksu. Botoks na czoło pomoże nie tylko pozbyć się nadmiernej potliwości z tego obszaru, ale również wygładzi zmarszczki mimiczne.

Utrzymuj stały kontakt z lekarzem po zabiegu na nadpotliwość

Hepa Vitlae

Botoks na nadpotliwość jest wysoce bezpiecznym zabiegiem, jednak tuż po otrzymaniu zastrzyków najlepiej jest, aby pozostać pod opieką specjalisty przez okres od 1 do 2 tygodni. Taka kontrola jest bardzo przydatna, ponieważ umożliwia lekarzowi dotknięcie i sprawdzenie wszelkich obszarów występowania potu, które mogły zostać pominięte podczas pierwszej serii zastrzyków. Konsultacja również upewni lekarza, że pacjent otrzymuje pełne korzyści płynące z leczenia.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 3 =